Bebek Dostu Hastane Çalışmaları ve Faliyetleri
25 Ekim 2023


Anne sütü ile beslenmenin teşviki ile ilgili merkezimize başvuran gebe ve emziren annelere eğitimler düzenlenmektedir. Merkezimizde çekilen ve  anne sütünün diş gelişimi üzerinde etkisini anlatan ve anne sütünün öneminin farkındalığını ortaya çıkaran videolar sıklıkla  yayınlamaktadır.  Ayrıca “Bebeğiniz için en iyi besin anne sütüdür. Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü veriniz” konulu telefon bekletme mesajı Emzirme haftası boyunca yayınlanmaktadır.

01-07 Ekim 2023 tarihleri arasında merkezimizde stant açılmıştır. Merkezimize başvuran hasta ve yakınlarına “Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak ve anne sütüne teşvik ile ilgili bilgilendirmeler yapılmış ve ayrıca anne sütünün önemini vurgulayan broşürler ve çocuklara balon hediyesi ile de farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.

 Ayrıca personelimize ‘anne sütünün önemi, emzirme politakamız, mama kodu yasası, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.


Görsel 1.jpeg

Görsel 4.jpeg


Görsel 3.jpeg

Görsel 8.jpeg

Görsel 7.jpeg

Görsel 6.jpeg

Görsel 2.jpeg

Görsel 5.jpeg