Tarihçemiz
25 Ekim 2023

                                                                                          TARİHÇEMİZ 

  Merkezimiz binası, 1972 yılında SSK Bursa Hastanesine bağlı bir semt polikliniği halinde hizmete açılmış, 1977 yılında da SSK Duaçınarı Dispanseri adı altında sağlık hizmeti verilmeye başlanılmıştır. 1984 yılında ise aynı bina içinde Dispanser faaliyetlerinin yanı sıra diş tedavi ve protez hizmetleri de verilmeye başlanılarak SSK Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Duaçınarı Dispanseri adını almıştır.
        5283 Sayılı Bazı Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığına Devredilmesine Dair Kanun çerçevesinde Sağlık Bakanlığına devredilen Kurumumuzda 19.02.2005 tarihi itibariyle Dispanser faaliyetlerine son verilmiş ve Sağlık Bakanlığı Bursa Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında hizmet verilmeye başlanılmıştır.





Bina Durumu:
Merkezimiz "Şükraniye Mahallesi 3.Hastane Sokak No:11 Yıldırım BURSA" adresinde, yarım kat bodrum ile zemin ve birinci katlar ile ek bina olmak üzere toplam 1600 m2 kullanım alanı bulunan bir binada hizmet vermektedir.

01 Aralık 2012 tarihi itibariyle Çekirge Devlet Hastanesi yerleşkesinde yer alan 12 ünitlik Semt Polikliniğimizde  vatandaşlarımıza Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti sunmaktayız.
Tıbbi Bölümler:
Merkezimizde Halen;
26 Adet Genel Diş Kliniği
1 Adet Protez Uzm. Kliniği
1 Adet Çene Cerrahisi Kliniği
1 Adet Pedodonti Kliniği
1 Adet Engelli Kliniği
Çekirge Semt Polikliniğimizde 12 Kliniğimiz
Keles İlçesi Bağlı Diş Kliniği
Harmancık İlçesi Bağlı Diş Kliniği
Büyükorhan İlçesi Bağlı Diş Kliniği (Münhal)
Olmak üzere Toplam 45 Ünit
2 Röntgen Servisi
2 Protez Laboratuvarı 
2 Merkez Sterilizasyon Odası Mevcuttur.